تبلیغات
آدرس - شخصیتهای برتر تاریخ سینما

شخصیتهای برتر تاریخ سینما20 شخصیت برتر تاریخ سینما به انتخاب نشریه بریتانیایی امپایر:


1_ شخصیت فیلم باشتگاه مشت زنی با بازی براد پیت

2_ شخصیت فیلم جنگهای ستاره ای با بازی دارت ویتر

3_ شخصیت جوکر در فیلم شوالیه تاریکی با بازی هیث لجر

4_ شخصیت هان سولو در فیلم جنگهای ستاره ای با بازی هریسن فورد

5_ شخصیت هانیبال لکتر در فیلم سکوت بره ها با بازی آنتونی هاپکینز

6_ شخصیت ایندیانا جونز در فیلم مهاجمان صندوقچه گمشده با بازی هریسن فورد

7_ شخصیت لبووسکی در فیلم لبووسکی بزرگ با بازی جف بریجز

8_ شخصیت جک اسپارو در فیلم دزدان دریایی کارائیب با بازی جانی دپ

9_ شخصیت آلن ریپلی در فیلم بیگانه با بازی سیگورنی ویور

10_ شخصیت ویتو کورلئونه در فیلم پدرخوانده با بازی مارلون براندو

11_ شخصیت جیمز باند در فیم گلد فینگر با بازی شان کانری

12_ شخصیت جان مک لیند در فیلم جان سخت با بازی بروس ویلیس

13_ شخصیت گالم در فیلم ارباب حلقه ها با بازی اندی سرکیس

14_ شخصیت فیلم نابودگر با بازی آرنولد شوارتزنگر

15_ شخصیت فریس بولر در فیلم روز تعطیل فریس بولر با بازی متیو برودریک

16_ شخصیت نیو در فیلم ماتریکس با بازی کیانو ریوز

17_ شخصیت هانس گروبر در فیلم جان سخت با بازی آلن ریکر

18_ شخصیت تراویس بیکل در فیلم راننده تاکسی با بازی رابرت دنیرو

19_ شخصیت جولز وینفیلد در  فیلم داستان عامه پسند با بازی ساموئل ال جکسون

20_ شخصیت فیلم فورست گامپ با بازی تام هنکس

***

ده شخصیت برتر سالهای 2001 تا 2010 سینمای دنیا به انتخاب لس آنجلس تایمز

 (۲۰۰۱) هری پا‌تر

ما دهه را قبل از آنکه شروع کرده باشیم تمام کردیم- با خراب کاری‌های یک پسربچه دانش آموز انگلیسی که عینک گرد به چشم می‌زند و زخمی که روی پیشانی‌اش بود و جادوگری‌اش حسابی لذت بردیم.
کتاب «جی کی رولینگ» قبل از آنکه جادوهای پسرک بر روی پرده‌های سینما قرار بگیرد یک اثر حس بر انگیز بود، اما وارنر براس جادوی مختص خودش را با پیدا کردن دانیل رادکلیف جوان، کسی که به خوبی بالا رفتن سنش کنترل شد، در آن وارد کرد..

 (۲۰۰۲) گالم

گالم بدبخت و نفرین شده به هیچ وجه یک قهرمان نبود، اما کاراک‌تر پشت سر او که در فیلم اسکاری پی‌تر جکسون از رمان تالکین به اجرا در آمد برای همیشه تکنولوژی سینمایی را تغییر داد. «اندی سرکیس» نقش گالم را به اجرا در آورد، اما چیزی که روی پرده دیدید در «دو برج» و «بازگشت ارباب» نوعی جلوه ویژه کامپیوتری هستند که به صورت مستقیم از حرکات سرکیس و حالات صورتش گرفته می‌شد.

 (۲۰۰۳) کاپیتان جک اسپارو

جانی دپ تقریبا به تنهایی فیلم جری بروخیمر «دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه» را نجات داد. با پرتره درخشان کاپیتان اسپارو در مقابل کشتی بزرگ دزدان دریایی و شمشیر زنی‌ها، لنگ زدن‌ها و من و من کردن‌های اسپارو خیلی جذاب و فراموش نکردنی بود و به نوعی کلاسیک به نظر می‌رسید.

 (۲۰۰۴) عیسی مسیح

قبل از پخش فیلم «مصائب مسیح» به کارگردانی «مل گیبسن» فیلم‌هایی به صورت شخصی و پروژه‌هایی با کیفیت پایین توسط افراد مشهور در هالیوود ساخته می‌شدند، کسی که تصمیم گرفت تا تمام فیلمش را با زبان آرامی بگیرد، زبان لاتین و عبری که از نظر فروش باکس آفیس خودکشی به نظر می‌رسید. بعذ از هفته‌ها زمانی که رکورد باکس آفیس توسط این فیلم شکسته شد، راه ورود داستانهای مذهبی به پردهٔ نقره‌ای نیز باز شد.

 (۲۰۰۵) اریک و جک

توجه، نگاه. اریک و جک (به ترتیب مرحوم هیت لجر و جیک گیلنهال) تلاش کردند تا یک رابطه ممنوعه را در «کوهستان بروک بک» شرح دهند، که موفق می‌شوند اسکار و دلارهای باکس آفیس را صلب کنند.

 (۲۰۰۶) بورات

ساشا بارن کوهن در اواسط دهه نود این شخصیت گزارشگر شبکه تلویزونی غذاقی را برای یک کمدی انگلیسی خلق کرد، اما بیشتر مردم او را وقتی شناختند که با فیلم «مستند» درباره زندگی در آمریکا، به سینما وارد شد. خیلی استادانه مرز بین واقعیت و تخیل را محو می‌کند، کوهن از کاراکترش استفاده می‌کند تا مردم رفتارهایی مسخره از خودشان نشان بدهند که معمولا کمی هم به‌نژاد پرستی اشاره دارد.

 (۲۰۰۷) جونو

در سال ۲۰۰۷ فیلمی ساخته شد که نظر خیلی‌ها را جلب کرد و همینطور فروش بالایی داشت و اسکارهای زیادی برد. اما نوجوان باردار فیلم «جونو» که نقشش را «الن پیج» با کار گردانی «جیسن ریتمن» بازی می‌کرد، به نوعی تصورات سینمادوستان را اسیر خود کرد، تاثیرات این فیلم حول محور انسانیت باعث شده است که مشکل دختر این فیلم هر کسی را به یاد این بیندازد که فیلم‌هایی با تم مردمی و اجتماعی بیشتر از موضوعات دیگر می‌توانند تاثیر گذار باشند.

 (۲۰۰۸) جوکر

مرگ لجر غم بزرگی بود که بعد از آخرین کار او «شوالیه تاریکی» کریستوفر نولان برهمه سینماگران و سینما دوستان وارد شد، مرگی که باعث شد آخرین نقش او «جوکر» خوب دیده نشود.
اما به هیچ وجه چیزی از قدرت اجرای او به عنوان بتمن کم نشد که علاوه بر کیفیتی که به این کاراک‌تر اضافه شد، یک چهره جاودان در تاریخ سینما از خود برجای گذاشت.

 (۲۰۰۹) نیتیری

جیمز کامرون کار فیلم «آواتار» را از فیلم «ارباب حلقه‌ها» پی‌تر جکسون و تکنیکی که برای ایجاد «گالم» استفاده شده بود، الهام گرفت. بیگانگان آبی رنگ ده فوتی که ناوی نامیده می‌شدند.
بازیگر زن فیلم «زو سالدانا» لباسی مخصوص پوشید تا حرکاتش را در کامپیو‌تر ثبت کند، که در واقع پوست آبی او بدین صورت ساخته شد. نتیجه به اندازه کافی رضایت بخش بود که توانست سینما دوستان را بار‌ها و بار‌ها برای دیدن این فیلم به سینما بکشاند، این فیلم چیزی حدود ۲ میلیارد دلار در آمد داشت.

 (۲۰۱۰) مارک زاکربرگ

با اینکه آرون سورکین نویسنده «شبکه اجتماعی» گفته است «خیلی از حقایقی را که درباره مارک زاکربرگ سازنده سایت فیس بوک وجود داشته است را نتوانستم در فیلم قرار دهم» اما بسیاری از مردم معتقدند که چهره مبارز و درخشانی که از «جیسس اسنبرگ» بازیگر نقش مارک زاکربرگ، نشان داده شده است خیلی خوب موضوع را می‌رساند.
در سالی که فیلمهای زندگی نامه‌ای زیادی مثل (۱۲۷ ساعت، مبارز، سخنرانی پادشاه) ساخته شده‌اند، فیلم «شبکه اجتماعی» که درباره فیس بوک است، به خاطر تم خاصش که مربوط به فناوری و اینترنت می‌شد، ارتباط بهتری توانست با مردم برقرار کند.


دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: شخصیتهای برتر ، شخصیت برتر سینمایی ، صد شخصیت برتر تاریخ سینما ، شخصیتهای مهم سینمایی ، شخصیت های محبوب سینمایی ، شخصیت براد پیت ، محبوب ترین شخصیتهای سینما ،